Lai nodrošinātu Jums labāku servisu mūsu mājas lapa izmanto sīkdatnes.  Uzzināt vairāk – Privātuma politika.

Asistenti.lv logo

ATBALSTSNVO.LV

CEĻA KARTE

Metodes/rīki

Ceļa rādītājs

Latvijā ir daudz jaunatnes organizācijas, kas aktīvi darbojas, lai veicinātu jauniešu iesaisti sabiedriskajā dzīvē un sniegtu viņiem iespējas attīstīt savas prasmes un talantus, tomēr daudzreiz jaunieši nezina, kur un kā atrast iespējas viņu tuvumā.

Ceļa rādītājs, kas apkopo daudzus jauniešu centrus, jaunatnes organizācijas, kā arī citas biedrības, kas ikdienā aktīvi iesaistās jauniešu politikas veidošanā un darbā ar jaunatni. Ceļa karte apkopo informāciju un kontaktinformāciju par šiem NVO un jauniešu centriem.

Lietošana: apmeklējot ceļa karti, iespējams, ierakstīt konkrētu jaunatnes centru vai NVO, vai arī atrast kartē tuvāko vietu sev un uzzināt informāciju par šo NVO vai jauniešu centru un atrast kontaktus un citus sociālos tīklus.

Apskatīt

Autors: jaunatneslietas.gov.lv

Metodes/rīki

Neformālās izglītības metodes

Neformālās izglītības pieejas un principu īstenošanai apmācībās un projektos tiek izmantotas dažādas neformālās izglītības metodes. Piedāvātais metožu apkopojums palīdzēs projektu īstenošanas un neformālas izglītības procesā. Metodes atkarībā no to mērķa, tiek dalītas dažādās grupās: iepazīšanās, ledus laušanas, komandu veidošanas, uzmundrinošās un cita veida aktivitātēs.

Apskatīt

Autors: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Metodes/rīki

Rīku kopums: kā padarīt ES jaunatnes dialogu iekļaujošāku

Tiešsaistes rīku komplekta mērķis ir veicināt iekļaujošu jauniešu aptauju un konsultācijas ES jaunatnes dialoga (EUYD) kontekstā. EUYD ir 18 mēnešu process, kas paredzēts, lai nodrošinātu, ka jaunatnes politika ES līmenī joprojām atbilst realitātei, ar kuru saskaras jaunieši Eiropā. Galvenais šajā procesā ir jauniešu virzītas konsultācijas princips, kas uzsver jauniešu aktīvu iesaistīšanos politikas veidošanā.

Apskatīt

Autors: Sophie Verbrugghe

Metodes/rīki

Dažādība & iekļaušana: Kopīga prasmju stiprināšana

Projekta galvenais mērķis ir attīstīt zināšanas un prasmes, rīku un metožu kopumu, ko izmanto jaunatnes darbinieki/cilvēki, kuri strādā ar jauniešiem. Pateicoties šim projektam, ikdienas darbs ar jaunatni tiks uzlabots un kļūs pieejamāks vietējo kopienu jauniešiem, un veidos dziļāku, iekļaujošāku attieksmi savu stipro pušu atrašanā.

Apskatīt

Autors: Valmieras Attīstības aģentūra

Metodes/rīki

Mācīties komunicēt, mācīties iekļaut

Komunikācija ir ikviena cilvēka uzmanības centrā, un, kā norāda Pasaules Veselības organizācija, komunikācijas prasmes ir vienas no piecām iemaņām, kas nepieciešamas piepildītai un pilnvērtīgai dzīvei. Jēdziens „komunikācija” cēlies no latīņu valodas, proti, vārdiem kommunis un communicare, kas tulkojami kā „kopība”, t. i., – dalīšanās kopībā. Etimoloģiski komunikācija ir apmaiņa ar kaut ko – ar informāciju, zināšanām vai nozīmi.

Apskatīt

Autors: Baltijas reģionālais fonds

Metodes/rīki

Jauniešu integrācijas un līdzdalības aktivitāšu vadība vietējās kopienās

Projekta mērķis ir sekmēt iedzīvotāju ilgtspējīgu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos, īstenojot izglītojošas, uz sadarbību un pilsonisko līdzdalību vērstas aktivitātes par demokrātijas, cilvēktiesību un starpkultūru dialoga jautājumiem.

Apskatīt

Autors: Biedrības “Izglītības attīstības centrs”

Metodes/rīki

Metodiskais materiāls sociālajam darbam ar jauniešiem

Metodiskais materiāls ir izstrādāts Labklājības ministrijas īstenotā ESF projekta Nr. 9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekta mērķis ir sociālo dienestu darba efektivitātes paaugstināšana, izstrādājot vadības kvalitātes modeli, un pašvaldībās nodarbināto sociālā darba speciālistu profesionālās kompetences pilnveidošana, nodrošinot mācības, supervīziju un metodisko atbalstu. Projekta ietvaros tiek īstenota virkne aktivitāšu, tajā skaitā, deviņu metodiku izstrāde pašvaldību sociālomdienestu sociālajiem darbiniekiem darbam ar dažādām klientu mērķa grupām, un pilotprojektos notiek sociālo darbinieku mācības šo metodiku ieviešanai sociālā darba praksē.

Metodiskā materiāla mērķis ir sniegt metodisku atbalstu sociālajiem darbiniekiem darbā ar jauniešiem sociālajā dienestā pašvaldībās. Klienta mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 13-24 gadiem, kuriem ir ilgstošas multiplas problēmas, kuri nāk no ģimenēm, kurās ir bijušas ilgstošas multiplas problēmas, jaunieši ar ārpusģimenes aprūpes pieredzi un jaunieši ar kuriem sociālie darbinieki uzsāk darbu likuma deleģējuma ietvaros.

Apskatīt

Autors: Labklājības ministrija


Uz augšu